ODA klinika

HIFU procedūra – veido patempimas be skalpelio!

Šiuolaikinė kosmetologija vis sparčiau tobulėja ir tampa labai rimta konkurente grožio chirurgijai. Pasiūlydama pigesnes, neskausmingas ir efektyvias procedūras, po kurių nereikia ilgo gijimo laikotarpio, aparatinė kosmetologija, atrodo, geriau atliepia šiuolaikinio žmogaus poreikius ir norus. „Senėjimo stabdymo srityje, kosmetologija sparčiai žengia į priekį ir jau dabar gali pasiūlyti procedūras, kurios yra reali alternatyva veido patempimo operacijoms. Viena iš tokių – iš Pietų Korėjos atkeliavusi HIFU procedūra“ – teigia „O.D.A.“ klinikos Vilniuje kosmetologė Jurgita Savickienė.

HIFU procedūra (angl. high-intensity focused ultrasound) – tai veido patempimo ir atjauninimo procedūra, laikoma perspektyviausia neinvazine alternatyva veido patempimo operacijoms. Ši technologija naudoja aukšto intensyvumo ultragarsus, kurie pasiekia gilesnius odos sluoksnius ir stimuliuoja greitesnę kolageno bei elastino gamybą organizme. Įdomu tai, kad pirmiausia HIFU buvo naudojama gydyti tam tikras vėžio formas, o 2009 m. JAV Maisto ir vaistų administracija patvirtino, kad HIFU procedūra gali būti naudojama kosmetiniais tikslais.

HIFU procedūros teikiama nauda

Per pastaruosius kelerius metus HIFU ir kitų neinvazinių procedūrų populiarumas sparčiai išaugo. Kai kuriose šalyse, palyginus 2012 ir 2017 metų duomenis, tokių procedūrų poreikis padidėjo daugiau nei 60%. Ir tai nestebina. Prieinamesnė kaina, akivaizdūs rezultatai – tik kelios priežastys, kodėl vis daugiau žmonių atsisako plastinių operacijų ir renkasi neinvazines alternatyvas.

HIFU procedūra gali padėti efektyviai išspręsti nemažai senėjančios odos problemų:

  • sumažinti raukšlių gylį;
  • sumažinti pagurklį;
  • pakelti skruostus, akių vokus, antakius;
  • išryškinti veido kontūrą;
  • sustangrinti suglebusią odą.

Kokie HIFU pranašumai?

  • Nėra šalutinių poveikių.
  • Nėra ilgo gijimo laikotarpio po procedūros.
  • Galima iškart grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo ir darbų.
  • Teigiami rezultatai tęsiasi nuo 6 mėnesių iki vienerių metų.

HIFU naudojamas ne tik veido patempimui ir atjauninimui. „O.D.A.“ klinikos specialistė pasakoja, kad jų klinikoje šiuo metodu atliekamos ir kūno procedūros. „HIFU aparatu atliekamas kūno kontūravimas. Procedūra puikiai tinka norint sumažinti celiulitą, riebalų susikaupimo perteklių, pagražinti kūno formas, norint sumažinti riebalų sluoksnio apimtį, pilvo apimtis po gimdymo, gydyti strijas ar tiesiog atjauninti odą.“ – teigia J. Savickienė.

Kaip veikia HIFU procedūra?

HIFU aparatas skleidžia fokusuotą ultragarso energiją į gilesnius odos sluoksnius (maždaug 4,5 mm nuo odos paviršiaus) ir įkaitina odos ląsteles. Tai skatina jas sparčiau gaminti kolageną – baltymą, atsakingą už odos struktūrą ir stangrumą. Nors ultragarso energija prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, viršutiniai audiniai lieka nepažeisti.

HIFU nėra skausminga procedūra, gal tik šiek tiek nemaloni, nes daugelis pacientų jos metu jaučia lengvą dilgčiojimą. „Iškart po procedūros gali atsirasti veido nutirpimas, patinimas, raudonos dėmės. Tokia odos reakcija normali, o rimti šalutiniai poveikiai atsiranda labai retai. Raudonis ir patinimas dažniausiai išnyksta per kelias valandas, oda iškart tampa stangresnė ir jausnesnė. HIFU procedūros efektas išskirtinis tuo, kad jis matomas jau po pirmos – antros procedūros ir toliau palaipsniui gerėja iki 6 mėnesių,“ – procedūros eigą aptaria kosmetologė.

Efektyvumą įrodo moksliniai tyrimai

Pietų Korėjoje atlikta nemažai tyrimų įrodančių HIFU efektyvumą. Vienoje iš studijų mokslininkai nustatė, kad procedūra didžiausią poveikį padarė sumažindama raukšles žandikaulio, skruostų ir burnos srityse. Tyrime buvo lyginamos pacientų nuotraukos prieš ir praėjus 3 – 6 mėnesiams po procedūros.

Kitas tyrimas vertino HIFU efektyvumą praėjus 1, 4 ir 12 savaičių po procedūros. Po 12 savaičių, pacientų odos elastingumas ir stangrumas buvo akivaizdžiai padidėjęs visose veido zonose.

„HIFU – tai ypač stipri procedūra, kurios rezultatai prilygsta plastinei operacijai. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti vyrams ir moterims, turintiems suglebusią odą, raukšles, riebalų perteklių veido ir kitose kūno zonose. Gimdymas, individualūs senėjimo procesai ir kiti fiziniai veiksniai neigiamai keičia mūsų kūno formas ir ne visada jas galime koreguoti taisyklinga mityba ar sportu. HIFU procedūra – suteikia galimybę mėgautis jaunatviškesne išvaizda čia ir dabar, nestabdyti savo gyvenimo ritmo ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų,“ – pasakoja J. Savickienė.

Registruokis jau šiandien!

ODA Vilniaus klinika
Registruotis procedūrai Vilniuje
ODA Kauno klinika
Registruotis procedūrai Kaune