ODA klinika

Mezoterapija sprendžia daugybę problemų!

1950 m. daktaras Michelis Pistoras (Prancūzija) priėjo prie išvados, kad vaistų įvedimas turi būti atliekamas kuo arčiau paveiktos zonos. Jis teigė, kad poveikis mezoderminės kilmės audiniams yra toks reikšmingas, kad tokį gydymo metodą reikėtų vadinti mezoterapija. Žodis „mezoterapija“ yra graikų kilmės, „meso“ reiškia vidinį, vidurinė, o „terapija“ – gydymas.

Mezoterapija yra vienas iš seniausių gydymo būdų. Dar IV amžiuje prieš Kristų sąnarių skausmui malšinti Hipokratas panaudojo vietinę intraderminę kaktuso adatų injekciją. Vėlesnių laikų moksliniuose darbuose galima rasti daugybę nuorodų į įvairius metodus, kurie yra šiuolaikinės mezoterapijos prototipas. Vandenyje tirpių vaistų įvedimo į odą metodas atsirado XVIII amžiuje, netrukus po pirmojo švirkšto su tuščiavidure adata išradimo. Tada pasirodė ir pirmieji vaistų skyrimo į skausmingas vietas aprašymai, pagrįsti principu – suleisti vaistą į vietą, kurioje jo veikimas yra būtinas, o ne prisotinti juo visą kūną.

Šiuolaikinė mezoterapija – kas tai?

Šiuolaikinė mezoterapija – tai terapinė technika, kurios metu į paviršinius ir vidurinius odos sluoksnius suleidžiama  mažų dozių vaistinių ar biologiškai aktyvių medžiagų. Vaistiniai kokteiliai skatina odos atjauninimą, koreguoja mimikos raukšles, veikia prieš gilias raukšles ir odos suglebimą, didina odos elastingumą, koreguoja randus, šviesina pigmentines dėmes esant hiperpigmentacijai, gerina riebios odos būklę ir veikia prieš aknę, nes gerina medžiagų apykaitą audiniuose, veikia riebalines ląsteles, jas skaidant ir pašalinant (lipolitinis poveikis).

Injekcijos kokteilių sudėtyje gali būti homeopatiniai preparatai, vitaminai (vitaminas C, nikotino rūgštis, tiaminas, piridoksinas, biotinas), oligoelementai (Zn, Co, Mg, P, S, Se, K), organinės rūgštys (glikolio, piruvo), augalų ekstraktai (Ginkgo biloba, hamamelis), biotechnologiniai produktai (DNR, hialurono rūgštis), gyvūninės kilmės ekstraktai (kolagenas, elastinas), vaistai (L-karnitinas, tioktinė rūgštis).

Mezoterapijos taikymas

Mezoterapijos metodas tinkamas toli gražu ne tik veidui – jis veiksmingas įvairiose kūno vietose. Pastaruoju metu didelio populiarumo sulaukė pilvo ir šlaunų mezoterapija. Procedūra padeda efektyviai susidoroti su įprastomis šių sričių problemomis: celiulitu, riebalų sankaupomis, strijomis. Priklausomai nuo komponentų, injekcija normalizuoja kraujo tiekimą, lipidų kiekį, padidina limfos tekėjimą ir kt.

Mezoterapija taip pat gali atlikti gydomąjį vaidmenį. Taigi, tinkamai parinkus komponentus, injekcija sumažins tinimą, palengvins kojų sunkumą ir sąnarių skausmą. Taip pat gali būti atliekama ir galvos mezoterapija. Ši procedūra naudojama plaukų slinkimo stabdymui, plaukų būklės gerinimui. Injekcija prasiskverbia į dermą, pagerina odos ir plaukų būklę.

Mezoterapijos indikacijos:

  • Voratinklinės venos (kuperozė)
  • spuogai, išsiplėtusios poros, spuogų randai
  • amžiaus dėmės, hiperpigmentacija
  • netolygi veido spalva
  • didesnės ir mažesnės raukšlės
  • suglebusi veido oda
  • stipriai dehidratuota oda
  • nutukimas
  • celiulitas
  • strijos
  • plaukų slinkimas
  • sąnarių skausmas
  • edema
  • įvairių tipų odos randa
  • odos būklė po plastinių operacijų, cheminio pilingo, lazerinės dermabrazijos (reabilitacijos laikotarpiui
  • sutrumpinti)
  • odos paruošimas plastinei operacijai (siekiant išvengti komplikacijų, optimizuoti rezultatą); karpos.

Aparatinė mezoterapija

Mikroadatinės mezoterapijos procedūra su „Meso – Pen“ sistema – tai saugi procedūra, kurios metu naudojamos vienkartinės ir sterilios adatų kasetės. Odos subadymo gylis nustatomas kiekvienai odos zonai atskirai.

Tai yra aktyvi procedūra, kuri gali sukelti paraudimą, patinimą, niežėjimą arba deginimo jausmą, bet tai praeis per kelias valandas.

Procedūros metu, kiekviena mikroadata padaro smulkią (nematomą) žaizdelę odoje, tuo tarpu kūnas natūraliai veikia taip, kad užgydytų save. Potrauminis odos atsakas yra gaminti kolageną ir elastiną – dvi pagrindines odos statybines medžiagas. Nesunku pastebėti, kad oda po subadymo tampa elastingesnė ir pagerėja bendra jos būklė.

Po subadymo, į odą nesunkiai patenka išoriškai naudojamos veikliosios medžiagos. Atlikti tyrimai rodo, kad naudojant mikroadatinę odos sistemą, šiuo būdu galima padidinti išorinio naudojimo procedūros efektyvumą kelias dešimtis kartų.

Nepaisant to, kad atliekamas trumpalaikis odos pažeidimas, potrauminis odos atsakas gaminti kolageną ir elastiną yra ilgalaikis. Daugėjant kolageno skaidulų kiekiui odoje, keičiasi dermos kokybė, oda tarsi tankėja, o viršutinis epidermio sluoksnis įsitempia ir tampa stangresnis. Išorinė odos išvaizda tampa geresnės būklės, oda atrodo jaunesnė ir sveikesnė.

Kiek kainuoja mezoterapija?

Vienareikšmiškai atsakyti, kiek kainuoja mezoterapija, neįmanoma. Kaina priklausys nuo gydytojo pasirinkto vaistų kokteilio komponentų, bendro procedūrų skaičiaus, kūno ploto, kurį reikia gydyti.

Taip pat nereikėtų šios procedūros painioti su biorevitalizacija. Pastaroji taip pat yra injekcija, tačiau joje yra tik hialurono rūgšties, nors ir didesnės koncentracijos. Biorevitalizacijos metodas daugiausiai skirtas odos atjauninimui. Kuri procedūra konkrečiu atveju yra tinkamesnė – biorevitalizacija ar mezoterapija – sprendžia gydytojas ar kosmetologas. Pasirinkimas taip pat priklausys nuo konkrečių paciento tikslų ir odos tipo.

Kontraindikacijos mezoterapijai:

Nėštumas, žindymas, menstruacijos; Ūminės infekcinės ir uždegiminės ligos, herpesas; Epilepsija; Širdies ir kraujagyslių patologija (hipertenzija III stadija); Kraujo krešėjimo sutrikimai dėl ligų (hemofilija) arba antikoaguliantų ir (arba) antitrombocitinių medžiagų vartojimo; Polinkis į keloidinius randus; Žemas skausmo jautrumo slenkstis, patologinė adatų baimė (injekcinei mezoterapijai); Individualus naudojamo agento komponentų netoleravimas; Alerginės ligos; Tulžies akmenų liga (su celiulito korekcija).

Registruokis jau šiandien!

ODA Vilniaus klinika
Registruotis procedūrai Vilniuje
ODA Kauno klinika
Registruotis procedūrai Kaune