ODA klinika

Kaip pasirūpinti kaukių išvarginta oda?

Vis daugiau žmonių po kasdienio kaukių dėvėjimo pradėjo skųstis odos išsausėjimu bei neįprastais išbėrimais. Todėl šiandien į kosmetologus kreipiasi vis daugiau nerimaujančių ir iš anksto pasirūpinti savo oda norinčių žmonių. Kosmetologai ramina, kad dėvint kaukes įmanoma išvengti problemų – svarbiausia palaikyti sveiką odos drėgmės balansą ir laikytis odos higienos taisyklių.

Sušvelninus karantino sąlygas į kosmetologų kabinetus sugrįžo savo oda susirūpinę klientai.

Dauguma skundėsi atsiradusiais spuogais aplink nosį ir burną, o viena dažniausių problemų – odos išsausėjimas bei intensyvus bėrimas vienu metu. Kaukių dėvėjimo iššaukti nemalonūs veido odos pokyčiai privertė išsigąsti ne vieną. Klientai, neturėję užtektinai žinių, namuose netinkamai naudojo kosmetikos priemones taip tik dar labiau pablogindami situaciją.

Vieno populiariausių kosmetikos ženklų Lietuvoje „O.D.A.“ įkūrėja Irena Jokšienė teigia, jog tokios problemos kosmetologų tarpe nėra naujos ir jas galima lengvai išspręsti: „Esama daug klientų, kurių darbuose veido kaukės buvo privalomos dar prieš karantino paskelbimą, todėl pasikonsultavus su profesionalais kiekvienas, turintis problematišką odą, gali išvengti veido kaukių dėvėjimo sukeliamų komplikacijų.

„Bet kurioje burnoje galima aptikti begales mikroorganizmų, kurie dėvint veido apsaugos kaukę pradeda kauptis vienoje vietoje ir vėliau mūsų odai sukelia nepageidaujamas problemas. Todėl labai svarbu atsakingai plauti veidą vandeniu – šis mūsų odai yra daug naudingesnis už papildomus valiklius bei tonikus“, – sako I. Jokšienė.

Pagal naujausius tyrimus, apsaugos priemonių nuo COVID-19 naudojimo metu pirmosios komplikacijos prasideda nuo netinkamos odos priežiūros. Po ilgalaikio veido kaukių dėvėjimo pasimato pirmieji požymiai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį – odos išsausėjimas, pleiskanojimas ir išbėrimas. Neužtikrinus tinkamos kasdienės veido priežiūros, šie odos pokyčiai vėliau gali išsivystyti į eritemą, papulių atsiradimą ar netgi maceraciją, kurių gydymui gali prireikti dermatologų pagalbos.

I. Jokšienė teigia, kad dėl ilgesnį laiką dėvimų veido kaukių pro nosį ir burną išsiskyręs oras neleidžia kokybiškai kvėpuoti toje srityje esančiai odai. Mikroorganizmų paveiktas oras cirkuliuoja uždaru ratu: burna-kaukė-burna. Vėliau dėl padidėjusios mikroorganizmų koncentracijos oda tampa jautresnė ir labiau pažeidžiama aplinkos veiksniams.

„Drėkinamųjų kremų pagalba mes galime sustiprinti apsaugines odos funkcijas ir palaikyti jos sveiką būklę, – teigia I. Jokšienė. – Kita dažnai daroma klaida – netinkamas odos prausimas. Mes laikomės nuomonės, kad kartais mažiau priemonių yra geriau, ypač kalbant apie problematišką odą. Savo klientams visada siūlome AHA rūgštimis praturtintą prausiklį, kuris turi odos atsparumą stiprinančių savybių bei atkuria sveikos odos drėgmės pusiausvyrą. Jis leidžia palaikyti veido odos higieną bei padeda išvengti tolimesnių problemų.“

Užsienio tyrimai atskleidė, jog tik 22 proc. kasdien prevencines veido apsaugos priemones dėvinčių žmonių sąžiningai naudoja drėkinamuosius kremus. Profesionalai rekomenduoja ir kitais būdais drėkinti odą – naudoti bekvapį ir švelnų prausiklį, kuo dažniau po kaukės dėvėjimo prausti veidą ir leisti vandens drėgmei susigerti į odą. Prausiantis patariama netrinti veido odos, o tik švelniai ją pamasažuoti taip stimuliuojat kraujo apytaką.

„Apart pasirūpinimo tinkamomis priemonėmis, būtina nepamiršti ir pačių elementariausių kasdieninių odos priežiūros žingsnių. Norint išvengti sausos odos bei spuogų, svarbu gerti daug vandens, vartoti produktus, turinčius daug omega-3 riebalų rūgščių bei vitamino C. Nepamirškite skirti laiko poilsiui bei kokybiškam miegui, – pataria I. Jokšienė. – Kartais užtenka pradėti nuo pačių pagrindų, leisiančių pasidžiaugti pirmaisiais atsigavusios odos požymiais.“

Registruokis jau šiandien!

ODA Vilniaus klinika
Registruotis procedūrai Vilniuje
ODA Kauno klinika
Registruotis procedūrai Kaune