ODA klinika

Ką verta žinoti prieš veriantis auskarą?

Auskarai – neatsiejama daugelio moterų ir vyrų stiliaus dalis. Nors auskarų vėrimas į ausis nėra sudėtinga ir itin skausminga procedūra, kiekvieno žmogaus patirtis skirtinga ir, deja, ne visada maloni. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, kad vėrimo procesas būtų sklandus.

Pasidomėkite, koks vėrimo metodas bus naudojamas

Saugumas ir sterilumas – be abejonės svarbiausi dalykai veriantis auskarą. Vis dėlto nemažiau svarbu išsirinkti ir tinkamiausią vėrimo metodą, nes nuo to gali priklausyti skausmo lygis procedūros metu, gijimo laikotarpis ir uždegimo tikimybė. Pradėję ieškoti specialisto, būtinai paklauskite, kokiu būdu procedūra bus atlikta.

Pagrindiniai auskarų vėrimo būdai:

  • Tuščiaviduria vienkartine adata arba kateteriu. Jais dažniausiai veriami auskarai į įvairias kūno vietas, taip pat naudojami ir ausims pradurti.
  • Auskarų vėrimo šautuvai. Šiuo įrankiu auskaras įveriamas garsiu smūgiu, kuris gana stipriai pažeidžia ausies audinius, todėl gijimo procesas neretai yra sunkesnis.
  • Ranka spaudžiamas auskarų vėrimo aparatas. „ODA“ klinikose Vilniuje ir Kaune naudojamas švelnus, ranka spaudžiamas INVERNESS MED instrumentas, kuris saugiai ir greitai praveria ausis. Naudojant šį instrumentą nėra smūgio ir garso, todėl jis puikiai vaikams – jie neišsigąsta ir dažnai net nepajunta dūrio.
  • Išsirinkite tinkamus auskarus

Išsirinkti auskarus – turbūt smagiausia auskarų vėrimosi proceso dalis. Gydomuosius auskarus turėsite nešioti visą gijimo periodą, todėl jie turi būti patogūs ir atitikti jūsų stilių. Štai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį:

  • Forma. Auskarų vinukas turėtų būti plonas, kad auskaras galėtų sklandžiai slinkti per ausį dūrio metu ir patirtumėte minimalų diskomfortą.
  • Užsegimas. Standartiniai fiksatoriai įvėrus auskarą gali per stipriai suspausti ausį, dėl to atsiranda didesnė tikimybė išplisti uždegimui. INVERNESS auskarai turi patentuotus uždarus užsegimus, kurie švelniau apgaubia ausį ir netrukdo miegoti. Tai užtikrina saugesnį ir greitesnį gijimą.
  • Hipoalerginiai metalai. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinkti auskarai pagaminti iš aukščiausios kokybės hipoalerginio metalo ir yra be nikelio.
  • Įpakavimas. „ODA“ klinikose naudojami INVERNESS auskarai yra visiškai sterilūs, saugioje vienkartinėje kapsulėje, kuri atsiveria tik pradūrimo metu.

Po vėrimo – venk plaukiojimo vandenyje

Naujai įverto auskaro nevertėtų iškart demonstruoti baseine ar paplūdimyje. Specialistai pataria vengti neseniai pravertą vietą nardinti į viešus, nehigieniškus vandens telkinius, tokius kaip ežerai, baseinai, sūkurinės vonios. Maudantis tokiose vietose į ausį gali patekti infekciją sukeliančios bakterijos. Jeigu vis dėlto nusprendėte maudytis, pravertą vietą apsaugokite vandeniui atspariu tvarsčiu.

Na ir žinoma – po sklandžios auskaro įvėrimo procedūros, nemažiau svarbus gijimo periodas. Jis gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo pasirinktos auskaro vietos. Visas auskaro priežiūros ir valymo taisykles turėtų paaiškinti procedūrą atliekantis specialistas.

Registruokis jau šiandien!

ODA Vilniaus klinika
Registruotis procedūrai Vilniuje
ODA Kauno klinika
Registruotis procedūrai Kaune